Digitürk BeIN Sport Kampanyaları 2022
01/03/2022
Digitürk de Hata Kodları ve Anlamları
08/03/2022

Digitürk de Fatura İşlemleri Nasıl Yapılır ?

Digitürk uygulaması eğlenceli içerikleri, filmleri, dizileri ile her zaman uygun rakamlarla izlemenize imkan vermektedir. Faturalama işlemleri uygun rakamlarla, her ayda belli günlerde tamamlanmaktadır. Son fatura ödeme tarihleri aynı ay içerisinde 16. gün olmaktadır. Bu tarihler faturada sağ üst alanda belirtilir. Son ödeme tarihleri resmi tatiller, hafta sonu sebebiyle birkaç gün öncesinden, sonrasından olmak üzere değiştirilebilir. Son ödeme tarihleri ya da fatura kesim tarihlerinin müşterilerin istekleri doğrultusunda değiştirilmesi ise mümkün olmamaktadır. Digitürk uydu alıcılarının kaybolması, iade edilmemesi, çalınması hallerinde faturalara ücret yansıtılmaktadır. Mülkiyetleri Digitürk’e ait olan kutular için ücretler yansıtılmaktadır. Yansıtılan ücretler sahip olunan kutu özelliğine göre değişir.

 

Fatura Ödenmemesi Durumunda Ne Olur?

Digitürk uygulamasında son 3 fatura ödenmediği zaman faturaları biriken üyelerde güncel dönem faturaları hariç fatura borçlarının tamamının ödenmemesi halinde yayınları kapanır. Faturaların düzenli şekilde ödenebilmesi için otomatik ödeme talimatları vermek olası sorunların önüne geçmeyi sağlar. Bu şekilde yayınlardan kesintisiz olarak faydalanmak mümkün olacaktır. Son ödeme gününde ödenmeyen borçlara gecikme faizleri uygulanmakta olup bu oran aylık %1,4 olmaktadır. Ödemelerin geciktiği günler bazında hesaplama yapılmaktadır. Faturalar son ödeme tarihlerinden sonra ödenmesi halinde gecikme bedelleri ödeme sırasında hesaplanmakta olup mevcut halde ki faturaların ödenecek rakamına eklenmektedir. Üyeliğin iptali halinde gecikme bedeli, ödenmemiş fatura, kullanım taahhütlü paket, iade edilmeyen ekipmanlar yoksa fatura da olmaz.

 

Fatura Üst Sınırı Aşılması Halinde Ne Olur?

Fatura üst sınır ücretinin aşılması halinde sizinle iletişime geçilmektedir. Belirlenen fatura üst sınırı sabit rakamlarla aşıldığı zaman üst sınıra ulaşıldığı zaman sms ile bilgilendirilme yapılmaktadır. Limit bilgilendirme her ayın 7. günü sms ile iletilmektedir. Belirlenen fatura üst sınırı değişen ücretlerle aşıldığı zaman bilgilendirme sms olarak gönderilmektedir. Digitürk servisleri ve ürünleri ön ödemeli sistemler olup ayın 3. günü o ayda izlenecek servisler ve ürünler faturalandırılmaktadır. İlk faturaya üye olunan aydan sonraki aya kadar olan bedeller dahil edilmektedir. Örneğin 20 Eylül tarihinde 50 lira değerinde bir pakete üye olduysanız faturalamada ilk dönem 3 Eylül tarihinde kesilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA VE BAŞVUR