Digitürk Fatura Açıklamaları ve Detayları Ne Anlama Gelir?

Digitürk de Hata Kodları ve Anlamları
08/03/2022
Digitürk Fatura İşlemleri Hakkında Bilgiler
12/03/2022

Digitürk Fatura Açıklamaları ve Detayları Ne Anlama Gelir?

Digitürk uygulamasının faturalandırma işlemleri her ayın 3’ünde yapılmakta olup son ödeme tarihi ise 16’sı olmaktadır. Faturada yer alan maddeler şu şekilde sıralanabilir:

  • Kutu servis ücreti: Kullanılan Digitürk ekipmanında aylık servis ücretleri faturaya yansıtılmaktadır.(4K servisi ücretleri buna dahil durumdadır.)
  • Paket ücretleri: Üye olunan paketlerin aylık bedelleri faturalara yansıtılır.
  • İletim Hizmet Bedelleri: Her ay fatura maddelerinde yer alan fatura iletimi hizmet bedelleri tahsilatlara aracılık anlaşması ardından Digital Platform Teknolojisi hizmetleri A.Ş. yasal mevzuatı doğrultusunda bu tutar faturalarda ayrı ayrı belirtilir. Yasal mevzuatlar gereğince faturada yapılan bu düzenlemeler ödediğiniz fatura tutarında değişiklik meydana getirmez. Tüzel abonelikler için faturalar ayrı ayrı tüzel kişilikler unvanları altında kayda alınması gerekmektedir.
  • Gecikme faizi: Son ödeme tarihinde ödenmeyen faturalar için gecikme faizi uygulanır. Aylık gecikme faizi %1,4 olmaktadır. Ödeme geciktiği gün bazında hesaplama yapılmaktadır.
  • Ödenecek tutar: Ödenmesi gereken fiyatları göstermektedir.
  • KDV: Digitürk paketleri, izle-öde servisleri için %18 tutarındadır.
  • ÖİV: İletişim hizmeti ücretleri için %7,5 oranında olmaktadır.
  • İzle-Öde Ücretleri: Satın alınmasıyla izlenen programların ücretlerini kapsamaktadır.

 

Fatura Üst Sınırı ve Aşım Ücretleri

Digitürk yayın hizmetleri kullanılırken faturaların kontrol edilmesine imkan sağlayan hizmetlerdir. Bu hizmetlerle fatura üst sınırı seçilerek fatura belirlenen rakamlara ulaştığı zaman Digitürk tarafından cep telefonuna aşım bilgilendirme mesajları gönderilmektedir. Fatura üst sınır hizmetleri kullanımları sırasında fatura tutarının kontrol edilmesine imkan tanımaktadır. Bu hizmetlerden faydalanmak amacıyla belirlenen fatura en az 100 TL olmalıdır.

 

İlk Faturada Yer Alan Detaylar Nelerdir?

Digitürk servisler ve ürünleri ön ödemeli sistemlerden meydana gelir. Her ayda 3. gün o ay için izlenecek servisler ve ürünler faturalandırılmaktadır. İlk faturaya üye olunduğu aydan bir sonraki aya dek bedeller de dahil edilmektedir. Örnek verecek olursak 19 Ekim tarihinde 50 TL değerinde paketlere üye olunduğu zaman ilk fatura 3 Kasım tarihinde kesilmektedir. Faturada yer alan detaylarda ise;

  • 19 Ekim 3 Kasım arasında ki 15 günlük paket bedeli,
  • 3 Kasım- 3 Aralık arasında 1 aylık paket kullanım bedelleri yer almış olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA VE BAŞVUR