Digitürk Kolay Kurulum Nasıl Yapılır
26/03/2022
Digitürk Kumandasının Özellikleri Nelerdir
30/03/2022

Digitürk Kumandasının Fonksiyonları Nelerdir?

Digitürk uygulaması hayatımızın her yerinde yer alan bir uygulama olup en yeni filmler, diziler de burada yer alabilir. Digitürk kumanda üzerinde yer alan tuşların çeşitli özellikleri vardır. Bu özellikler arasında şunlar yer alır:

İnfo veya İ: Kumanda da yer alan İ tuşundan izlenen programın başlangıç ve bitiş saati, oyuncuları, izlenen programların konusu ile ilgili bilgilere kısa sürede ulaşılabilir.

Fav ya da Favorite tuşu: Kumanda da yer alan Favori tuşuna basarak istediğiniz kanalları favori listenize ekleyebilirsiniz.

Guide ya da Rehber tuşu: Kumanda da yer alan Rehber tuşu ile yayın akışlarının tamamına ulaşabilmeniz mümkün olacaktır.

Altyazı Tuşu: İngilizce ya da Türkçe alt yazı seçenekleri ile belli programları rahatlıkla izleyebilirsiniz.

Language ya da Dil Tuşu: Belli programlar istenirse orijinal diliyle, istenirse Türkçe olarak izlenebilir.

OPTS ya da Menü tuşu: Kurulum, e-rehber tuşu, ayarlar menüsüne ulaşmak amacı ile Menü tuşu kullanılabilir.

 

Kumandadan Yapılabilecek İşlemler

Kumandadan SAT tuşuna basılması gerekir. Digitürk’e bağlı olunduğu input modunda olunduğundan emin olunmalıdır. AV, VGA, HDMI modu input modu olarak kabul edilir. Son teknoloji cihazlardaysa Source tuşundan kontroller yapılabilir. Digitürk uydu alıcısının açık olduğundan emin olunmalıdır. Digitürk uydu alıcısı açıkken yeşil ışık yanmalıdır. Ön panelde yer alan ışıklardan bu kontroller yapılabilir. Kumandanın pilleri çıkarılarak tekrar takılması, pillerin değiştirilmesi gerekir. Digitürk uydu alıcısının güç kablosu kontrol edilmelidir. Kumanda üzerinde yer alan VOD tuşu Digitürk Plus uydu alıcısını kullanan üyelere sunduğu DVD servislerine ulaşabilmektedir. DVDigi servisi sayesinde Digitürk tarafından her hafta güncellenen dizi, eğlence, film, spor programları gibi çok sayıda içeriğe istediğiniz zaman ulaşarak son izleme zamanlarından önce istediğiniz an izleyebilirsiniz.

 

Kumanda Çalışmazsa Ne Yapılabilir?

Menü yönlendirmeleri ve aktarılan tüm özellikler kullanılmakta olan Digitürk kumandası, uydu alıcısı, televizyon tipine göre değişiklik gösterebilir. Kumandalarda sorunlar devam ediyorsa uydu alıcısının güç kablosu elektrik prizinden çıkarılarak beklenmesi ve ardından yeniden takılması gerekir. Bu işlemlerin hepsi sonrasında sorunlar çözülmemişse Digitürk Müşteri Hizmetlerinden veya Yetkili Servislerinden yardım alınabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA VE BAŞVUR