Digitürk Üyelik Devir İşlemleri
24/04/2022
Tüm Yönleriyle BeIN Connect Özelliği
28/04/2022

Digitürk Pin Kodu Nedir, Nasıl Değiştirilir?

 

Digitürk son dönemlerin en çok kullanılan TV eğlence uygulamaları arasında yer almaktadır. Digitürk uygulaması kullanırken pin kodu kullanılmalıdır. İnternetli eğlencenin, Avrupa’nın yıldızı paketler, dizinin yıldızı paketleri gibi paketler en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Hem internet hem eğlence Digitürk uygulamasında yer alır. Limitsiz, internetli paketler film ve dizi severlere özeldir. Digitürk uygulamasında avantajlarla dolu olan dünyayı keşfetme şansı elde edebilirsiniz. Fatura detaylarını inceleyebilme, fırsat ve avantajları takip edebilme, maç ve film kiralama, satın alma yapabilme, paketleri ihtiyaca göre değiştirebilme de ek özellikler arasında yer almaktadır. Digitürk ev konforunda sinema keyfi yaşatması, film kiralama hakkı sunması da avantajları arasında yer alır. Pin kodu ilk kez kullanılacaksa “0000” dan meydana gelmektedir. Pin kodunu değiştirmek amacıyla belli adımların izlenmesi gerekmektedir. Kumandadan “OPTS” veya “MENÜ” tuşlarına basılarak yön tuşlarıyla ayarlar menüsünden OK tuşuna basılması gerekmektedir. Mevcut Pin kodu girilmesi ardından 2 defa PİN kodunun yenisi girilerek Pin kodu değiştirilmelidir. Değiştirilme işlemlerinin tamamlanması ardından “BACK” tuşuna basılarak menülerden çıkış yapılması gerekmektedir. Pin kodu hatırlanmıyorsa online işlemler menüsüne giriş yapılması ardından “destek” menüsünden “Ekipman pin kodu sıfırlama” işlemleri üzerinden pin kodu sıfırlanabilir. Digitürk online işlemler kısmına www.digitürk.com.tr adresinden girilmesi mümkündür.

 

PİN Kodu Öğrenme Nasıl Olur?

Digitürk uygulamasını kullanırken daha güvenilir kılmak için oluşturulan, sayısal değer içeren 4 rakamdan oluşan şifreler pin kodu olmaktadır. İlk kez pin kodu kullanılacaksa pin kodu “0000” olarak kabul edilir. Pin kodu şu işlemlerde kullanılabilir:
-Kanal kilitleri koymak amacıyla,
-BeIN BOX Office kanallarından film satın almak amacıyla kullanılır.

 

PİN Kodu Hatalı Girilirse Ne Olur?

Pin kodunun hatalı girilmesi durumunda ekranda pin kodunun girme hakkının tükendiği uyarısı yer almaktadır. Müşteri hizmetleri merkezi aranması gerektiği ekranda yer alan uyarıda yer almaktadır. Bu durumda Digitürk Müşteri Hizmetlerinin aranması gerekmektedir. Sesli yanıt sistemi üzerinden online işlemler adresine girilerek “destek” kısmından “ekipman pin kodu sıfırla” işlemi üzerinden pin kodu sıfırlama işlemleri yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA VE BAŞVUR