Digitürk Online İşlemlerle Neler Yapılabilir
09/04/2022
Digitürk Paket Değişikliği Nasıl Yapılır
14/04/2022

Digitürk Üyeliği Nasıl İptal Edilir?

Televizyon dünyasının en büyük yeniliklerinden olan Digitürk son sistem uygulamaları ile kullanılmaya devam ediyor. Digitürk üyelikleri 1 seneyi doldurmuş veya 1 yılı aşan üyeler ödenmemiş faturaları mevcut değilse, öncesinde dondurma hakkını kullanmamışsa üyelik dondurma haklarını sorunsuz şekilde kullanabilir. Detaylı bilgi almak için Digitürk müşteri hizmetleri aranarak hizmetlerden yararlanılabilir. Digitürk üyelikleri iptal edilirken nüfus cüzdanı fotokopisine ek olarak formlar da teslim edilmektedir. Başvuru taleplerinde bulunulmaktadır. 1 gün yani 24 saat içerisinde başvuruların yapıldığına dair teyitler alınmaktadır. 7 günlük feshetme süreçleri başlamaktadır. Bu şekilde iptal edilme işlemleri gerçekleşmektedir. Ardından cihazların teslim edilmesi ile süreç sorunsuz şekilde tamamlanmaktadır. Bu cihazlar kumanda, HDMI kablosu, adaptör, scart kablosu, elektrik kablosunun iade edilmesi, son faturanın ödenmesi gerekir. Gereken malzemelerin teslim edilmesi için gereken yetkili servislerin bilgileri incelenmelidir.

 

İptal İşlemi Nereden Gerçekleşir?

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından yapılan düzenlemeler doğrultusunda iptal başvuruları e-devlet üzerinden ya da yazılı şekilde iletilebilir. İptal başvuru formu doldurularak ilgili alanlara yüklenerek başvuru şeklinde, iptal başvuru formunun doldurulup faks olarak iletilmesi ile güvenli elektronik imza, e-devlet üzerinden, kimlik kartıyla, e devletten mobil bankacılık veya internet bankacılığı üzerinden giriş yapılması ile iptal başvuru formu doldurularak sayfalarda ki ilgili alana yüklenerek başvuru yapılabilir. Digitürk yetkili servislerine giderek işlemleri kısa sürede tamamlayabilirsiniz. İptal başvuru formunun doldurulmasıyla adresinize posta yoluyla gönderilebilir.

 

İptal İşlemi İçin Hangi Belgeler Gerekir?

Digitürk uygulamalarında iptal işlemleri yapılırken başvuru formu, imza, nüfus cüzdanının önlü arkalı fotokopisi, iptal etme gerekçesi, ulaşılmayı sağlayan cep telefonu numarası, iptali istenen üyelik numarası veya dijital kart numarası gerekmektedir. Dilekçelerin yetkili servise ulaşmasının ardından 7. gün içerisinde yayınlar kesilerek üyelik iptal işlemleri gerçekleşir. Ardından süreci takip eden 24 saatlik süre içinde sms ile iptal taleplerinin alındığı bilgisi de sizlerle paylaşılmaktadır. İptal taleplerinin verilmesi ardından 24 saat içerisinde sms alınmazsa talepler ulaşmamış olarak kabul edilmekte olup taleplerin yenilenmesi gerekir. Söz konusu durumların tekrar etmesi durumunda Digitürk Müşteri Hizmetlerinin aranarak gereken yardımların alınması gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA VE BAŞVUR